Architektai, projektavimas
J ir A architektūros studija, UAB
T. Bartkaus projektavimo IĮ
Projektų srautas, UAB
Idola, UAB
Turto invest, UAB
Limano namai, UAB
Drava, UAB
duArch, MB
Idilo, UAB
CAD ir F ProjektServisas, UAB
Denia Solutions, UAB
Statybos inžinierių grupė, UAB
MGE projektai, UAB
Trimatės idėjos, MB
Statybų idėja, MB
Viskas, ką reikėtų žinoti apie namų projektavimą ir architektus
Pastatų projektavimas, pagalba renkantis sklypą, užduotys konstruktoriams bei interjero dizaineriams ir dar daugelis kitų darbų – tai bene kiekvieno architekto kasdienybė. Pradėdami naujos gyvenamosios vietos statybas, daugelis asmenų vis dar mano, jog šios profesijos atstovų samdyti neverta. Visgi, namo projektavimas yra sudėtingas, daug darbo reikalaujantis procesas, tad pasamdę specialistą sutaupysite ne tik papildomo savo laiko, tačiau ir išvengsite nereikalingų išlaidų. Architektas puikiai žinos, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kam skirti didesnę dalį biudžeto, kokie nesklandumai gali laukti bei kaip jiems pasiruošti. Juk projektavimas jiems – tai kasdienybė ir patirties šaltinis, o Jūs su tuo, greičiausiai, susiduriate dar tik pirmąjį kartą. Tačiau svarbu nepamiršti, jog architektai atlieka ir daug kitų, ne ką mažiau svarbių darbų, taip gerokai palengvindami Jums kasdienybę. Tad, pradėkime būtent nuo to – kodėl verta samdyti šios profesijos atstovą?
Architektų darbai
Namo architektas yra jau patyręs, ilgametę patirtį sukaupęs specialistas, kuris ne tik atsakys į visus Jums kylančius klausimus, tačiau ir daug greičiau priims sprendimus, nei tai padarytumėte patys. Galėtų atrodyti, jog samdyti šios srities profesionalą Jums kainuos itin brangiai, tačiau nereikėtų pamiršti, jog patyrę specialistai puikiai žinos ir patars, kur galima mokėti mažiau, kokių klaidų vengti, o tai sutaupys ne tik Jūsų pinigų, tačiau ir laiko. Be to, nejausite papildomo streso, nes daugelį darbų atliks būtent pasamdyti architektai. Jeigu pirmą kartą svarstote bendradarbiauti su šios srities atstovu, tuomet gali iškilti klausimas – kokius darbus jis atlieka? O jų yra išties nemažai:
- architektai sukuria namo projektą, atsižvelgdami į turimo sklypo ypatumus;
- taipogi, jie projektuoja ir vidaus erdves, jas patogiai išdėsto, atsižvelgdami į Jūsų norus;
- architektai kalbasi ir skiria užduotis konstruktoriams, dizaineriams ir net statybininkams;
- be to, jeigu net nenumanote, kokio sklypo ir kur norite – šie padės Jums jį išsirinkti;
- architektai prižiūri visus darbus ir užtikrina, jog šie vyktų pagal planą;
- jie konsultuoja, pataria, pasiūlo geriausius sprendimus.
Svarbu paminėti ir tai, jog daugelis architektų siūlo nemokamą pirmąją konsultaciją, kuri gali padėti Jums apsispręsti dėl to, ar norite dirbti su šiuo žmogumi bei, ar jo pagalba išties bus vertinga.
Esminiai dalykai, kuriuos reikėtų apsvarstyti prieš projektuojant namą
Visgi, jeigu norite namą projektuoti patys, turėtumėte žinoti esminius dalykus, į kuriuos reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį. Pradėkime nuo to, jog pirmiausiai turite išsirinkti vietą, kurioje statysite savo būstą. Įprastai tokį pasirinkimą nulemia turimas biudžetas, taipogi ir tai, ar svarbios bei reikalingos vietos yra netoliese (pavyzdžiui: darbas bei mokykla). Tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į paties sklypo ypatumus, tarkime, jį supančią augmeniją, triukšmą aplink bei daugelį kitų aspektų. Išsirinkę vietą, turėtumėte apsvarstyti, kaip atrodys Jūsų namas. Šiam planavimui reikia skirti itin daug savo laiko ir apgalvoti kiekvieną smulkmeną. Dar vienas esminis faktorius – tai išsikraustymo ir pardavimo aspektai. Ar išties šiame name praleisite visą likusį savo gyvenimą? O galbūt yra tikimybė, jog kada nors šį parduosite? Tokiu atveju, turėtumėte apsvarstyti ir tai, ar šis išties atrodys taip, jog nesunkiai surastų naują gyventoją itin plačioje rinkoje.
Pergalvojus visus namo pastatymo aspektus, reikėtų pradėti svarstyti apie tai, kaip šis atrodys viduje. Svarbiausias kriterijus turėtų būti namo padėtis. Pavyzdžiui, šiaurinėje namo pusėje nereikėtų įrengti miegamųjų kambarių, kadangi ten nuolat tvyros šešėlis. Toks kambarys atrodys nykus, jį retai pasieks saulės skleidžiami spinduliai. Norint priešingo efekto, daugelį namo langų reikėtų statyti į pietinę pusę. Ilgai ir atsakingai apsvarstykite, kur kokius kambarius norėsite išdėstyti. Iš esmės, šiaurinėje pusėje geriausia įrengti garažą arba sandėliuką, o pietinėje – svetainę bei terasą. Miegamąjį geriausia įsirengti rytinėje pusėje, taip pat ir virtuvę bei vonios kambarį. Tačiau nereikėtų pamiršti ir vakarų – šioje dalyje galima statyti valgomąjį ar svetainę.
Dažniausi žmonių pasirinkimai, susiję su namo projektavimu
Projektuojant namą patiems, priimti tam tikrus sprendimus gali būti išties sudėtinga. Kartais, pagelbėti gali pokalbiai su artimais žmonėmis ir jų rekomendacijos, tačiau priimti sprendimus gali padėti ir nepažįstamų asmenų pasirinkimai. Pavyzdžiui, vienas iš dažniausių klausimų, kurį turi priimti daugelis asmenų yra – kiek aukštų turės būsimas namas? Visgi, didelė dalis žmonių nusprendžia statyti vieno aukšto būstą, kadangi viskas vyksta gerokai paprasčiau. Klausimai kamuoja ir tuos, kurie negali nuspręsti dėl namo dydžio. Nereikėtų eiti į kraštutinumus – 150 kvadratų namas yra vienas iš dažniausių žmonių pasirinkimų. Tiems, kurie vis dar svarsto, ar jiems tikrai reikalingas garažas, reikėtų apsvarstyti, kaip dažnai jie ruošiasi šį naudoti. Daugelis asmenų automobilius laiko paprasčiausiai lauke, šalia namų. Tad, jeigu manote, jog šis variantas gali būti realus ir Jūsų atveju – neeikvokite pinigų garažui, kuris neretai yra itin brangus. Dar vienas svarbus aspektas – tai medžiagos, iš kurių statysite namą. Nors pasirinkimų yra išties įvairių, daugelis asmenų renkasi būtent mūrinius būstus. Taip yra todėl, jog šie namai pasižymi tvirtumu, ilgaamžiškumu ir atsparumu aplinkos veiksniams. Tokie būstai nebijo lietaus, šalčio ar itin stipraus lietaus. Svarbu paminėti ir tai, jog tokiame name vasaromis nėra per karšta, o žiemomis - pernelyg šalta. Be to, plytos yra atsparios ugniai, taigi galėsite būti šiek tiek ramesni, dėl galinčių užsiliepsnoti gaisrų. Bet kokiu atveju, nors vyrauja tam tikros žmonių pasirinkimų tendencijos, galutinius sprendimus turėtumėte priimti atsižvelgdami į individualų savo atvejį. Su tuo Jums geriausiai padėti gali būtent šios srities profesionalai.
Namo projektavimo kaina
Greičiausiai daugeliui asmenų, kurie ruošiasi statyti namą, svarbiausiu dalyku tampa būtent projektavimo kaina. Iš esmės, ji priklauso nuo daugelio skirtingų aspektų, pavyzdžiui, pastato dydžio, sudėtingumo, paties projekto apimties. Nemaža dalis žmonių mano, jog ją lemia ir būsto kvadratūra, tačiau tai ne visai tiesa. Didžiausią skirtumą pajustumėte nebent tada, jei svarstote tarp labai mažo ir itin didelio namo. Kartais galutinė kaina priklauso ir nuo įvairių projekto detalių, pavyzdžiui, ventiliacijos ar vandentiekio įrengimų. Visgi, galutinę sumą pasakyti Jums gali tik patyrę specialistai, su kuriais aptarsite konkretaus pastato įgyvendinimo procesus bei vaizdinį.